Archiwum aktualności: wszystkie kategorie

Wykaz publikowanych aktualności.
 • Ikona do artykułu: REKRUTACJA 2023/2024

  REKRUTACJA 2023/2024
  (Zam: 03.02.2023 r., godz. 21.30)    12

  Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Białobrzegach ogłasza rozpoczęcie zapisów do oddziału przedszkolnego oraz klasy pierwszej- na rok szkolny 2023/2024.
  Dział: Szkoła
 • Ikona do artykułu: Mistrzostwa Gminy Nieporęt w piłce ręcznej

  Mistrzostwa Gminy Nieporęt w piłce ręcznej
  (Zam: 01.02.2023 r., godz. 23.21)    24

  Dnia 31 stycznia 2023 r. w Szkole Podstawowej w Białobrzegach odbyły się rozgrywki w ramach Mistrzostw Gminy Nieporęt w piłce ręcznej dziewcząt i chłopców w kategorii "młodzież". Wzięło w nich udział 9 drużyn składających się z uczniów klas siódmych i ósmych - 4 drużyny dziewcząt i 5 drużyn chłopców. Zawody rozegrane zostały systemem "każdy z każdym", co łącznie dało 16 meczów.
  Wyłonione zostały następujące zwycięskie drużyny:
  Dziewczęta:
  1 miejsce - Szkoła Podstawowa w Stanisławowie Pierwszym
  2 miejsce - Szkoła Podstawowa w Izabelinie
  3 miejsce - Szkoła Podstawowa w Józefowie
  Chłopcy:
  1 miejsce - Szkoła Podstawowa w Izabelinie
  2 miejsce - Szkoła Podstawowa w Białobrzegach
  3 miejsce - Szkoła Podstawowa w Józefowie
  Nagrody w postaci dyplomów, medali i pucharu przechodniego wręczone zostały przez Wójta Gminy Nieporęt, Sławomira Macieja Mazura. Wszystkim zawodnikom oraz trenerom serdecznie gratulujemy!
  Dział: Szkoła
 • Ikona do artykułu: Lekcja muzealna w klasie IV

  Lekcja muzealna w klasie IV
  (Zam: 26.01.2023 r., godz. 18.41)    34

  W styczniu w ramach lekcji o temacie - "Moja rodzina" uczniowie klasy IV przynieśli na lekcje pamiątki rodzinne. Uczniowie dzięki pomocy rodziców i dziadków przedstawili nauczycielowi i swoim kolegom i koleżankom rodzinne eksponaty muzealne. Trzeba przyznać, że przyniesione przedmioty zrobiły na wszystkich wielkie wrażenie. Wśród pamiątek rodzinnych były między innymi banknoty, monety, zdjęcia, znaczki, przedmioty związane z wojskiem, z religią czy z codziennym życiem, dokumenty urzędowe, książki. Najstarszym eksponatem był obrazek - pamiątka I komunii świętej z 1914 r. Lekcja przyniosła uczniom wiele radości, ale także wiedzy praktycznej o historii. Te wyjątkowe zajęcia miały na celu dotknięcie przez uczniów żywej historii.
  Dział: Szkoła
 • Ikona do artykułu: WSPIERAMY WOŚP

  WSPIERAMY WOŚP
  (Zam: 18.01.2023 r., godz. 20.27)    68

  W tym roku Nasza Szkoła dzielnie wspiera WOŚP. Szkolne Koło Wolontariatu, Samorząd Szkolny oraz Rada Rodziców zorganizowali SZKOLNY KIERMASZ SŁODKOŚCI.
  Serdecznie dziękujemy Rodzicom naszych uczniów
  za zorganizowanie i okazanie wsparcia przy organizacji szkolnej kawiarenki w dniach 16- 17 stycznia 2023 r. w ramach akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zebrana kwota wyniosła 1803, 50 zł. Zostanie w całości przekazana na rzecz walki z sepsą.
  Dział: Szkoła
 • Ikona do artykułu: Mobilne Laboratorium Przyszłości w naszej szkole

  Mobilne Laboratorium Przyszłości w naszej szkole
  (Zam: 06.01.2023 r., godz. 00.20)    163

  5 stycznia do naszej szkoły zawitało Mobilne Laboratorium Przyszłości realizowane przy wsparciu Instytutu Badań Edukacyjnych, Ośrodka Rozwoju Edukacji oraz Centrum GovTech. Edukatorzy przeprowadzili dla uczniów klas 3 - 6 lekcje pokazowe i warsztaty. Zajęcia prowadzone były na sprzęcie takim jak drukarka 3D, roboty Photon Education, które szkoła zakupiła w ramach dotacji z projektu Laboratoria Przyszłości.
  Dział: Szkoła
 • Ikona do artykułu: KOLĘDOWANIE 2022

  KOLĘDOWANIE 2022
  (Zam: 23.12.2022 r., godz. 14.20)    155

  "Leć kolędo w świat, niech cię niesie wiatr!
  Leć kolędo do ludzi, by w nich radość obudzić,
  bo narodził się Jezus nasz.
  Leć kolędo do ludzi, by w nich radość obudzić,
  bo narodził się Jezus nasz."
  Dział: Szkoła
 • Ikona do artykułu: PIERNIKOWE SZALEŃSTWO

  PIERNIKOWE SZALEŃSTWO
  (Zam: 19.12.2022 r., godz. 19.56)    103

  Piernikowe szaleństwo w klasie czwartej - zapraszamy do fotorelacji.
  Dział: Szkoła
 • Ikona do artykułu: SPOTKANIE Z WÓJTEM

  SPOTKANIE Z WÓJTEM
  (Zam: 15.12.2022 r., godz. 23.28)    130

  W dniu 15.12.2022r. Pani Dyrektor, uczniowie klas drugiej i trzeciej z wychowawcami oraz Samorząd Szkolny wraz z opiekunem udali się z wizytą do Urzędu Gminy Nieporęt. Odbyło się tam spotkanie z Wójtem, Panem Sławomirem Maciejem Mazurem. Uczniowie rozmawiali z Gospodarzem gminy o historii naszego regionu, przedstawiali także swoje pomysły na dodatkowe inicjatywy i atrakcje turystyczne, które mogłyby się pojawić w naszej małej ojczyźnie.
  Dział: Szkoła
 • Ikona do artykułu: Pismo starożytnych cywilizacji na lekcji historii w klasie 5

  Pismo starożytnych cywilizacji na lekcji historii w klasie 5
  (Zam: 15.12.2022 r., godz. 19.11)    82

  12 grudnia uczniowie klasy piątej na lekcji historii wcielili się w pisarzy starożytnych, którzy zgłębiali tajniki pisma klinowego cywilizacji Sumerów. Każdy z pisarzy miał za zadanie za pomocą drewnianych patyczków napisanie swoich danych: imion, nazwisk, miejsc zamieszkania i daty urodzenia na specjalnie przygotowanych tabliczkach - wykonanych z plasteliny i gliny. Uczniowie na takich zajęciach w praktyczny sposób poznali jak wyglądało pismo starożytnych cywilizacji oraz zgodnie stwierdzili, że ciężko było pisać w takim języku i za pomocą takich narzędzi.
  Dział: Szkoła
 • Ikona do artykułu: SPOTKANIE Z HISTORIĄ W KINIE WISŁA - WYCIECZKA KLAS ÓSMYCH

  SPOTKANIE Z HISTORIĄ W KINIE WISŁA - WYCIECZKA KLAS ÓSMYCH
  (Zam: 14.12.2022 r., godz. 20.11)    77

  W dniu 13.12.2022 uczniowie klas 8a i 8b wybrali się wraz z opiekunami na wycieczkę do kina „Wisła” w Warszawie. Na wstępie wszystkich przywitał Pan Piotr Czerwiński – przewodnik miejski po Warszawie z biura „Warszawskie Sprawy”. Przygotował wspaniałą prezentację dotyczącą stanu wojennego, który wybuchł w Polsce trzynastego grudnia 1981r. Pan Piotr przekazał uczniom sporą dawkę wiedzy dotyczącej tego ważnego wydarzenia, popartą niesamowitymi zdjęciami z tamtego okresu. Wszyscy mogli przenieść się na chwilę w lata osiemdziesiąte i spróbować wyobrazić sobie, z jak wielkimi trudami zmagali się wtedy Polacy i jak wielu z nich wykazało się ogromną odwagą i bohaterstwem. Na znak pamięci, przewodnik zachęcał do zapalenia w swoich domach „Światła Wolności” w 41. rocznicę wybuchu stanu wojennego.
  Dział: Szkoła