Archiwum aktualności: wszystkie kategorie

Wykaz publikowanych aktualności.
 • Ikona do artykułu: Sąd nad Gerebem

  Sąd nad Gerebem
  (Zam: 25.02.2024 r., godz. 22.00)    18

  Na zakończenie pracy z lekturą pt. „Chłopcy z Placu Broni” uczniowie z klasy 5 przygotowali rozprawę sądową. Oskarżonym był Deżo Gereb – chłopiec, który zdradził swoich przyjaciół i przeszedł na stronę Czerwonych Koszul. Czy nastolatek faktycznie winien jest zarzucanych mu czynów? Czy udało mu się naprawić swoje błędy? Czy należy wybaczyć mu zdradę i dać kolejną szansę? O tym mogliśmy przekonać się, słuchając zeznań świadków wydarzeń oraz argumentów obrońcy oraz oskarżyciela. Końcowy werdykt nie był zaplanowany w scenariuszu, został podjęty przez sędziów, którzy musieli uważnie śledzić jej przebieg, by móc wyciągnąć wnioski i współuczestniczyć w podejmowaniu decyzji.
  Dział: Szkoła
 • Ikona do artykułu: Nasza Szkoła w gronie szkół wyróżnionych!

  Nasza Szkoła w gronie szkół wyróżnionych!
  (Zam: 29.01.2024 r., godz. 23.00)    153

  Nasza Szkoła otrzymała tytuł Szkoły Uczącej z Minecraft Education. Tytuł ten przyznawany jest za odkrywanie innowacyjnych metod nauczania i uczenia się, kreatywne wykorzystanie technologii oraz zaangażowanie w rozwój umiejętności uczniów z wykorzystaniem Minecraft Education.
  Dział: Szkoła
 • Ikona do artykułu: REKRUTACJA 2024/2025

  REKRUTACJA 2024/2025
  (Zam: 29.01.2024 r., godz. 22.00)    49

  Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Białobrzegach ogłasza rozpoczęcie zapisów do oddziału przedszkolnego oraz klasy pierwszej- na rok szkolny 2024/2025.
  Dział: Szkoła
 • Ikona do artykułu: BEZPIECZNY WYPOCZYNEK ZIMOWY - FERIE

  BEZPIECZNY WYPOCZYNEK ZIMOWY - FERIE
  (Zam: 13.01.2024 r., godz. 23.58)    60

  Uczniowie Naszej Szkoły uczestniczyli w 3 dniowych warsztatach na temat bezpiecznego wypoczynku w czasie ferii zimowych. Dzięki WOPR i p. Markowi Borowcowi dzieci wiedzą, jak zachować się na wodzie i lodzie.
  Dział: Szkoła
 • Ikona do artykułu: Wielkie bale w karnawale

  Wielkie bale w karnawale
  (Zam: 12.01.2024 r., godz. 23.58)    72

  11 stycznia 2024 roku, odbyła się zabawa karnawałowa. W tym niezwykłym balu uczestniczyły między innymi księżniczki, rycerze, piraci, piłkarze, policjanci, czarownice i inni bohaterowie bajek. Zabawa upłynęła na wspólnych tańcach, pląsach, konkursach oraz słodkim poczęstunku. Dziękujemy Rodzicom i Radzie Rodziców za pomoc i organizację zabawy.
  Dział: Szkoła
 • Ikona do artykułu: Konkurs Plastyczno-Literacki dla dzieci i młodzieży „Wielka podróż w przyszłość – tak widzę Gminę Nieporęt za 20 lat”

  Konkurs Plastyczno-Literacki dla dzieci i młodzieży „Wielka podróż w przyszłość – tak widzę Gminę Nieporęt za 20 lat”
  (Zam: 12.01.2024 r., godz. 23.58)    39

  Wójt Gminy Nieporęt zaprasza do udziału w konkursie plastyczno-literackim „Wielka podróż w przyszłość – tak widzę Gminę Nieporęt za 20 lat”. Prace konkursowe (plastyczne) mogą być wykonane w dowolnych technikach plastycznych: farby plakatowe, pastele, rysunek kredkami, grafika itp., na papierze typu brystol lub blok techniczny w formacie A4 lub A3.
  Dział: Szkoła
 • Ikona do artykułu: JASEŁKA i KOLĘDOWANIE

  JASEŁKA i KOLĘDOWANIE
  (Zam: 23.12.2023 r., godz. 23.00)    166

  22 grudnia, tuż przed Świętami Bożego Narodzenia odbyły się w naszej szkole Jasełka oraz szkolne kolędowanie. Zapraszamy na fotorelację.
  Dział: Szkoła
 • Ikona do artykułu: Szkoła Ucząca z Minecraft Education

  Szkoła Ucząca z Minecraft Education
  (Zam: 20.12.2023 r., godz. 01.01)    238

  Nasza Szkoła przystąpiła do kampanii edukacyjnej Szkoła Ucząca z Minecraft Education. Minecraft Education to platforma do kreatywnej i pełnej emocji nauki poprzez zabawę, zgodnie z ideą STEM. Gra przygotowuje uczniów do życia w świecie pełnym nowych technologii poprzez kształtowanie kompetencji przyszłości. Wspólne wykonywanie zadań, np. w klasie, w światach (na mapach) zbudowanych z charakterystycznych klocków, jest nie tylko rozrywką, ale i rozwijaniem wielu umiejętności, takich jak współpraca, rozwiązywanie problemów czy kodowanie. Może być wykorzystywana na wielu przedmiotach.
  Dział: Szkoła
 • Ikona do artykułu: "Z Mega Misją BAWIMY SIĘ, UCZYMY I ZDOBYWAMY NAGRODY"

  "Z Mega Misją BAWIMY SIĘ, UCZYMY I ZDOBYWAMY NAGRODY"
  (Zam: 20.12.2023 r., godz. 01.00)    114

  Od początku roku szkolnego uczniowie klasy 3 z wychowawczynią realizują program edukacyjny „Mega Misja”, którego organizatorem jest Fundacja Orange. Celem programu jest podniesienie wiedzy i cyfrowych kompetencji uczniów. Realizujemy ciekawe zadania, zdobywamy punkty i już dostrzegamy, że to niesamowita podróż pełna radości. Za zebrane punkty otrzymujemy od Mega Misji nagrody.
  Dział: Szkoła
 • Ikona do artykułu: Pełna miska dla schroniska

  Pełna miska dla schroniska
  (Zam: 19.12.2023 r., godz. 18.00)    67

  W związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia uczniowie klasy 1. zorganizowali akcję Pełna miska dla schroniska. Zgromadzone dary dla naszych czworonożnych przyjaciół zostały przekazane do SCHRONISKA DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT w Józefowie. Bardzo dziękujemy Rodzicom za pomoc w zorganizowaniu naszej akcji.
  Dział: Szkoła