Bezpieczna szkoła cyfrowa

Liczba odwiedzających: 1772

WYRÓŻNIENIE dla naszej Szkoły w 3. edycji Konkursu "Jesteśmy cyfrowobezpieczni!"

cyfrowo_bezpieczni.png (28 KB)

Bezpieczeństwo cyfrowe dzieci i młodzieży, kształtowanie postawy szacunku i kultury słowa w Internecie oraz zapobieganie negatywnym zjawiskom związanym z rozwojem nowych technologii to wyzwania, przed którymi stoi współczesne społeczeństwo. Szkoła - jako instytucja życia społecznego - stanowi miejsce, w którym jakość oddziaływań edukacyjnych i profilaktycznych jest szczególnie ważna. Mając świadomość tej wyjątkowej roli środowiska szkolnego, postanowiliśmy wziąć udział w 3. edycji Konkursu "Jesteśmy cyfrowobezpieczni!".

Konkurs - organizowany przez Stowarzyszenie "Miasta w Internecie" - stanowi uzupełnienie działań projektu Cyfrowobezpieczni.pl – Bezpieczna Szkoła Cyfrowa, a jego główny cel to podniesienie skuteczności motywowania społeczności szkolnych – a więc uczniów, rodziców i nauczycieli – do realizacji inicjatyw służących bezpieczeństwu w przestrzeni wirtualnej.

W 3. edycji Konkursu wzięło udział 159 szkół z całej Polski. Uczestniczące szkoły realizowały zadania z dziesięciu obszarów tematycznych, obejmujących m.in. przeprowadzenie lekcji ze scenariuszy organizatora i własnych, wprowadzenie tzw. Szkolnych Zasad Bezpieczeństwa Cyfrowego, przeprowadzenie szkoleń i spotkań dla rodziców o tematyce związanej z cyfrowym bezpieczeństwem ich dzieci, zaproszenie innej szkoły do projektu, zorganizowanie spotkań z przedstawicielami policji lub innymi specjalistami od bezpieczeństwa w Internecie, opracowanie szkolnej strony www i/lub szkolnego fanpage'a na Facebooku, promującego bezpieczne wykorzystanie zasobów sieci, organizację wydarzeń podnoszących świadomość zagrożeń i korzyści wynikających z użytkowania Internetu. Szkoły rywalizowały w każdej z kategorii, starając się uzyskać jak największą liczbę z puli możliwych do otrzymania punktów.

Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Białobrzegach w rywalizacji konkursowej wypadła znakomicie: uzyskując WYRÓŻNIENIE, znaleźliśmy się w gronie najlepszych szkół w kraju. Liczba przyznanych przez jury punktów plasuje nas na 8. miejscu w kategorii "Szkoły podstawowe". Nagrodą dla wyróżnionych placówek jest udział ich przedstawicieli w letnim obozie edukacyjnym dla nauczycieli "Edukamp 2018". Uzyskane wyróżnienie jest świadectwem wysokiej jakości działań w zakresie bezpieczeństwa cyfrowego, realizowanych w naszej szkole.

Koordynatorzy projektu: M. Michalak, A. Zbrzeżna

CYFROWOBEZPIECZNI.PL - CERTYFIKATY I DYPLOMY
CYFROWOBEZPIECZNI.PL - CERTYFIKATY I DYPLOMY, foto nr 1, CYFROWOBEZPIECZNI.PL - CERTYFIKATY I DYPLOMY, foto nr 2, CYFROWOBEZPIECZNI.PL - CERTYFIKATY I DYPLOMY, foto nr 3,