Mega Misja

Liczba odwiedzających: 664

W roku szkolnym 2023/2024 klasa 3 z  Mega Misją 

 

"Z Mega Misją BAWIMY SIĘ, UCZYMY I ZDOBYWAMY NAGRODY"

Od początku roku szkolnego uczniowie klasy 3 z wychowawczynią realizują program edukacyjny „Mega Misja”, którego organizatorem jest Fundacja Orange. Celem programu jest podniesienie wiedzy i cyfrowych kompetencji uczniów. klas_mega_misja.jpg (139 KB)

Zajęcia są oparte na mechanizmie gry edukacyjnej. Pojawiają się w niej animowani bohaterowie, którzy mają mnóstwo pytań i kłopotów z cyfrowym wynalazkiem. Trzecioklasiści, pracując w grupie, podejmują kolejne wyzwania i zdobywają punkty, za które otrzymują nagrody pomocne w realizacji zajęć.

Jedną już wcześniej dostaliśmy: naklejki z Psotnikiem, albumy, plany lekcji, linijki, mega kolorowanki, długopisy, naklejki na zeszyty, podkładki, tablicę itd.

Kolejną bardzo cenną nagrodą był tablet Lenovo. Ale to nie koniec. Dotarła do nas kolejna nagroda. Tym razem są to atrakcyjne gry oraz ciekawe książki.

Klasa 3 z Mega Misją
Klasa 3 z Mega Misją, foto nr 1, Klasa 3 z Mega Misją, foto nr 2, Klasa 3 z Mega Misją, foto nr 3, Klasa 3 z Mega Misją, foto nr 4, Klasa 3 z Mega Misją, foto nr 5, Klasa 3 z Mega Misją, foto nr 6, Klasa 3 z Mega Misją, foto nr 7, Klasa 3 z Mega Misją, foto nr 8, Klasa 3 z Mega Misją, foto nr 9, Klasa 3 z Mega Misją, foto nr 10, Klasa 3 z Mega Misją, foto nr 11, Klasa 3 z Mega Misją, foto nr 12, Klasa 3 z Mega Misją, foto nr 13, Klasa 3 z Mega Misją, foto nr 14, Klasa 3 z Mega Misją, foto nr 15, Klasa 3 z Mega Misją, foto nr 16, Klasa 3 z Mega Misją, foto nr 17, Klasa 3 z Mega Misją, foto nr 18, Klasa 3 z Mega Misją, foto nr 19, Klasa 3 z Mega Misją, foto nr 20,

 

Mega Misja zakończona – certyfikaty za udział w programie

Program Mega Misja realizowany przez trzecioklasistów dobiegł końca. 

Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się jak bezpiecznie korzystać z poczty elektronicznej oraz jak reagować w przypadku publikacji niechcianych materiałów na swój temat. Poznali zalety i wady przyjaźni na odległość, potrafią już określić swoje emocje oraz podać ich przykłady. Uczestniczyli w tworzeniu kampanii społecznej oraz reklamie. Potrafią wymienić najważniejsze części urządzenia komputerowego, określić czym jest aplikacja oraz chmura.

Wykonując zadania uczniowie zdobywali punkty oraz nagrody. W ciągu całego roku szkolnego trzecioklasiści   przeszli wszystkie etapy gry edukacyjnej, a tym samym zrealizowali program, zdobywając ciekawe nagrody rzeczowe a na zakończenie otrzymały pamiątkowe dyplomy. Szkoła natomiast otrzymała certyfikat uczestnictwa. Dla uczniów była to niezapomniana przygoda i ogromne przeżycia. 

Koordynator projektu

Agnieszka Zbrzeżna 

 

klasa3_megaMisja.png (372 KB)MegaMisja_certyfikat_szkoły_poprawiony.png (531 KB)