Szkoła jest jednostką podległą Gminy Nieporęt (http://www.nieporet.pl)
Herb RP

Motto szkoły:

"Wspólnie z dziećmi i rodzicami chcemy zbudować Szkołę życzliwego środowiska,

w której jesteśmy otwarci na wzajemne potrzeby.

Wypracowaliśmy strategie wyboru i jego konsekwencji uwzględniając poczucie bezpieczeństwa nas wszystkich.

W naszej pracy kierujemy się wartościami takimi jak: wspólne dobro, wzajemny szacunek, akceptację drugiego człowieka"


Archiwum aktualności

Ustawienia

Kategoria: Wszystkie
Aktualności: ostatnie 10

Obchody Święta Niepodległości
(Zam: 16.11.2019 r., godz. 17.55)

Uroczysta akademia z okazji 101. Rocznicy Uzyskania przez Polskę Niepodległości, przygotowana przez klasy III – VIII.

#SzkołaDoHymnu
(Zam: 16.11.2019 r., godz. 17.38)

Około cztery miliony uczniów w całej Polsce wzięło udział w akcji „Szkoła do hymnu”, polegającej na odśpiewaniu w piątek 8 listopada czterech zwrotek hymnu narodowego. W akcji nie zabrakło oczywiście naszej szkoły. Cała społeczność szkolna odśpiewała hymn przed Pomnikiem Legionistów Marszałka J. Piłsudskiego.

Udział w akcji "Szkoła pamięta"
(Zam: 06.11.2019 r., godz. 17.23)

25 października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Szkoła pamięta”, organizowanej pod patronatem MEN. Celem akcji było przypomnienie uczniom, jak ważne jest pamiętanie o zmarłych nie tylko naszych najbliższych, ale też tych, którzy są związani z historią naszego kraju i miejscowości oraz podkreślenie, że należy otaczać szacunkiem miejsce ich spoczynku.

#MSFTGlobalConnect #MicrosoftEDU
(Zam: 05.11.2019 r., godz. 20.57)

Nasza szkoła po raz kolejny przyłączyła się do międzynarodowej akcji Microsoft Global Learning Connection - to nowa nazwa Skype-a-Thon, czyli największego maratonu lekcji przez Skype na świecie. Idea wirtualnego maratonu powstała z inicjatywy Microsoft for Education, a jej celem jest łączenie instytucji edukacyjnych na całym świecie i umożliwienie uczniom zdobywania nowych doświadczeń z wykorzystaniem narzędzi cyfrowych.

POMARAŃCZOWA SZKOŁA
(Zam: 28.10.2019 r., godz. 23.21)

W dniach 21.10 - 24.10.2019 r. uczniowie klas V- VIII wyjechali na Pomarańczową Szkołę. W tym roku odwiedziliśmy zachwycające swym pięknem Bieszczady.

#CodeWeek2019
(Zam: 28.10.2019 r., godz. 23.00)

Po raz kolejny uczestniczyliśmy w międzynarodowej akcji Code Week. W październiku uczniowie kodowali w czasie zajęć dodatkowych i na lekcjach informatyki. Tym samym włączyli się w inicjatywę w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania.

MAKULATURA, KORKI - kontynuowanie akcji!
(Zam: 28.10.2019 r., godz. 12.58)

Informujemy, że od 4.11.2019r będzie podstawiony kontener na makulaturę (miejsce to samo co w zeszłych latach ). Do kontenera wrzucamy gazety, książki, zgniecione kartony. Każda kartka,papierowe pudełko, gazeta oddana to uratowane drzewo, więcej zieleni i tlenu wokół nas, a przede wszystkim - mniejsza ilość śmieci.

Biel i czerwień na ŚLUBOWANIU pierwszoklasistów
(Zam: 22.10.2019 r., godz. 22.42)

Uroczystość Ślubowania pierwszaków miała w tym roku wyjątkowy charakter. W związku z minioną 100 rocznicą odzyskania przez Polskę NIEPODLEGŁOŚCI oraz przypadającą we wrześniu br. 80. rocznicą wybuchu drugiej wojny światowej, uczniowie zaprezentowali program pt. Polska - MOJA OJCZYZNA.

WOLONTARIAT SZKOLNY
Zbiórka dla bezdomnych zwierząt. Bez was nie damy rady!

(Zam: 22.10.2019 r., godz. 16.38)

Od 23 października w naszej szkole trwa zbiórka artykułów, które bezdomnym zwierzętom pozwolą przetrwać zimę. Co zbieramy? Karmę dla psów i kotów, środki higieniczne, legowiska, zabawki, ręczniki i podkłady dla szczeniąt, miski, smycze i obroże. Artykuły prosimy zostawić w kartonie, który stoi przy sali nr 1 Rzeczy zostaną przekazane Stowarzyszeniu na Rzecz Ochrony Zwierząt - Nasielsk i Fundacji Animals. Bezdomnych podopiecznych fundacji łączy tęsknota za własnym domem, a także potrzeba jedzenia i picia. Zapasy są na wyczerpaniu.

Świat 3D – Centralny Dom Technologii
(Zam: 06.10.2019 r., godz. 23.26)

04.10.2019 r. klasa 3 uczestniczyła w warsztatach w Centralnym Domu Technologii. Zajęcia w CDT realizowane są w duchu STEAM. To innowacyjny model nauczania rozwijający kompetencje przyszłości takie jak umiejętności krytycznego i projektowego myślenia, dociekania i analizowania, współpracy i kreatywności. Budowanie tych kompetencji w ramach modelu STEAM odbywa się przez zdobywanie praktycznych umiejętności z zakresu nauki, technologii, inżynierii, sztuki i matematyki.


Statystyka strony

Strona oglądana: 9533 razy.

Copyright

© 2009 Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Białobrzegach
Zawartość merytoryczna: Agnieszka Zbrzeżna, e-mail: sp.bialobrzegi@op.pl
Projekt: INFOSTRONY - ADAM PODEMSKI, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl
Serwis uruchomiono 1 grudnia 2009 r.